За Нас

Image Name

Парфимеријата МЕРКУР, е формирана во 1994 како екслузивна продавница во срцето на Широк Сокак. Од својот почеток до денес името МЕРКУР е синоним за квалитен и беспрекорен избор на производи, квалитетнаа услуга и промоција на најактуелни модни трендови. Познавајќи ги различните вкусови и потреби на своите потрошувачи, парфимеријата МЕРКУР креира модерна понуда за дефинирање на вашиот стил и убавина и трансформација на изгледот од природен во гламурозен, од едноставен во софистициран....

Со својот современ изглед и големиот избор на козметички производи, парфимеријата МЕРКУР ги задоволува и исполнува префинетите желби и потреби на секоја современа жена. Истовремено задоволувајки ги нејзините високите критериуми за одржување и зачувување на младешкиот изглед и убавина. Со широкиот асортиман на декоративна козметика, парфеми, средства за нега на лице, тело и коса, бижутерија и модни додатоци парфимеријата МЕРКУР се наметнува како моден лидер во Битола и регионот.

Сите овие карактеристики ја прават парфимеријата Меркур единствено, уникатно, модерно и пријатно место за доживување на модните трендови и креирање на вашиот стил.

Новости

http://merkur.com.mk/uploads/news/s_thumb_IMG_0498.JPG Рецензија на течната пудра Matt+

Повеќе

 

http://merkur.com.mk/uploads/news/s_thumb_oceanic kozmetika.jpg AA Cosmetics

Повеќе

 

http://merkur.com.mk/uploads/news/s_thumb_novo seventeen.jpg RED ALERT

Повеќе